Mô tả
| Chipset | : Intel B760 |
| Socket | : Intel LGA 1700 |
| Kích thước Main | : M-ATX |
| Hỗ trợ CPU | : LGA 1700 Support 13th and 12th Gen Series Processors |
| Khe cắm RAM | : 2 khe |
| Loại RAM | : DDR4 |
| Bus RAM hỗ trợ | : Support for DDR4 5333(O.C.)/ 5133(O.C.)/ 5000(O.C.)/ 4933(O.C.)/ 4800(O.C.)/ 4700(O.C.)/ 4600(O.C.)/ 4500(O.C.)/ 4400(O.C.)/ 4300(O.C.)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3800(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3666(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3400(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3300(O.C.)/ 3200/ 3000/ 2933/ 2666/ 2400/ 2133 MT/s memory modules |
| Hỗ trợ RAM tối đa | : 64GB, DDR4 |
| Kết nối mạng | : Lan |
| Thông số (Lan/Wireless) | : |
| Khe cắm trong | : CPU: – 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2A_CPU) Chipset: – 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2P_SB) – 4 x SATA 6Gb/s connectors RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 support for SATA storage devices |
| Khe cắm mở rộng | : CPU: – 1 x PCI Express x16 slot, supporting PCIe 4.0 and running at x16 Chipset: – 1 x PCI Express x1 slot, supporting PCIe 3.0 and running at x1 |
| Bộ nhớ RAM | |
| Loại RAM | : DDR4 |
| Kết nối | |
| Bus RAM hỗ trợ | : Support for DDR4 5333(O.C.)/ 5133(O.C.)/ 5000(O.C.)/ 4933(O.C.)/ 4800(O.C.)/ 4700(O.C.)/ 4600(O.C.)/ 4500(O.C.)/ 4400(O.C.)/ 4300(O.C.)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3800(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3666(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3400(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3300(O.C.)/ 3200/ 3000/ 2933/ 2666/ 2400/ 2133 MT/s memory modules |
| Hỗ trợ RAM tối đa | : 64GB, DDR4 |
| Kết nối mạng | : Lan |
| Thông số (Lan/Wireless) | : |
| Khe cắm trong | : CPU: – 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2A_CPU) Chipset: – 1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2P_SB) – 4 x SATA 6Gb/s connectors RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10 support for SATA storage devices |
| Khe cắm mở rộng | : CPU: – 1 x PCI Express x16 slot, supporting PCIe 4.0 and running at x16 Chipset: – 1 x PCI Express x1 slot, supporting PCIe 3.0 and running at x1 |
| Cổng giao tiếp ngoài | : 2 x USB 2.0/1.1 ports 1 x D-Sub port 1 x HDMI port 4 x USB 3.2 Gen 1 ports 1 x RJ-45 port 3 x audio jacks |
| Thông tin chung | |
| Chipset | : Intel B760 |
| Socket | : Intel LGA 1700 |
| Kích thước Main | : M-ATX |
| Hỗ trợ CPU | : LGA 1700 Support 13th and 12th Gen Series Processors |
| Khe cắm RAM | : 2 khe |
| Âm thanh | : Realtek Audio CODEC |
| Phụ kiện kèm theo | : Sách, đĩa, cáp SATA, … |
| Mô tả khác | : 24.4cm x 22.5cm |




